Sestavy nábytku

Jídelní sestava ze stolu a židlí z mangového dřeva nebo barové sestavy z teakového dřeva kombinované s ratanovým výpletem.

Teak – Teakové dřevo je typické světle hnědým medovým zbarvením, které zůstává v interiéru stálé. Hlavní předností teakového tropického dřeva je mimo tvrdosti i odolnost vůči vlhku, a proto je vhodný i k používání v exteriéru, kdy pod vlivem deště, slunce a jiných povětrnostních vlivů získává stříbrně šedavou barvu, která je především v zemích západní Evropy nejoblíbenější. Finální podobu teakového nábytku dodáváme ve dvou povrchových úpravách - v hladkém leštěném povrchu a nebo v hrubém drásaném povrchu, ve kterém nejlépe vyzní přirozená kresba teakového dřeva.

Mango - Nábytek z mangového dřeva je ještě tvrdší materiál než teak, je tvrdší než dub, nemá však tak výraznou dekorativní kresbu jako teak. Je oblíben především v rustikální úpravě WHITE WASH – mořením s bílým olejem, ale může být lazurován na další barevné odstíny.

Ratan - Ratan je jeden z nejpevnějších a nejodolnějších materiálů, které příroda poskytuje. Ratan je stejně jako teak a mango exotického původu a jeho pruty (stonky) se vyznačují tím, že mají stejný průměr po celé délce a jsou plné, pevné, pružné a dají se ohýbat a tvarovat bez ztráty kvality, čímž představují ideální materiál pro výrobu nábytku. Stejně jako teak je vhodný i k používání do exteriéru. Více o ratanu se dozvíte v článku ZDE.