Dodavatelský servis

Při restauračním provozu využívajícím klasické stoly změna uspořádání stolů při změně struktury návštěvníků je možná pouze částečně. Často se stává, že u stolu pro 4 osoby sedí jenom 2 osoby, k nímž pochopitelně další dvojice si nepřisedne a pokud je volno, vyhledává další zcela volný stůl, aby při restauračním posezení měli soukromí. V případě tohoto stabilního uspořádání restauračních stolů se tak snižuje potencionální obložitelnost instalovaných židlí a stolů, proto u stylových restaurací v celé Evropě je nejnovějším trendem využívání flexibilního stolování.

Naše firma pro tyto účely nabízí flexibilní přesunutelné stolové moduly o rozměru 64 x 80 cm a nebo 80 x 80 cm pro kombinaci s klasickými židlemi o výšce 76 cm, barovou výšku 110 cm. Stolové desky mohou být zhotoveny z různých kvalit užitých materiálů a síle stolové desky 4 cm, zhotovené z průběžné spárovky, která svojí technologií výroby zamezuje kroucení dřeva při jednostranném vlhčení v provozu. Je možnost rovněž objednat si i napojovanou spárovku v levnějším provedení ( která však vyvolává dojem parketového vzorování ). Kovové nohy u stolů jsou komaxitované na černou matnou barvu, upevněné na těžkých litinových deskách čtvercového průřezu zajišťujících plnou stabilitu.

Barevné provedení nabízíme ve více možnostech, vždy však v kombinaci lazura + olej + vosk. Barva lazury lze vybrat ze tří základních odstínů - bělená / světlá / tmavá. Podle požadavků zákazníka lze zvolit teplotu odstínu tří barevných provedení individuálně. Finální úprava stolových desek je taková, aby byly zcela hydrofobní, nepřejímaly vlhkost z konzumovaných tekutin, včetně červeného vína. Těžká litinová základna zajišťuje stabilitu, je však háklivá na nerovnosti povrchu podlahy, což eliminujeme tak, že před dodávkou změříme míru nerovností použitých podlah a podle zjištěné skutečnosti dodáváme na každou základnu 3 vyrovnávací plstěné podložky dle rozměru použité dlažby nebo jiného charakteru podlah, volíme podložky odlišné nejen dle velikostí, ale především o různé tloušťce, čili nabízíme vyrovnávací podložky o síle 2, 4 a 6 mm dle individuálních podmínek. Různá míra stlačení plsti pak nevyžaduje používání rektifikačních šroubů, které jsou součástí kovových podnoží. Cílem tohoto měření provedeného na místě je potřeba zajištění postavení stolů do absolutní roviny, při flexibilním přemisťování. V případě, že nerovnoměrnost podlahy je nadlimitní, je možné využít rektifikační šrouby na závit, které lze jednoduše zvýšit, nebo snížit.

Na flexibilní moduly nepoužíváme klasické ubrusy, ale pouze prostírací běhouny, které překryjí 80ti centimetrovou vzdálenost proti sobě sedících hostů, přičemž u každého hosta zbude ještě 15 cm pod úrovní stolové desky – čili běhoun pro tyto účely má délku 110 cm. Běhouny nabízíme ze 100% lnu, rovněž i v hrubé rustikální struktuře a to nejen na objednávku, ale i jako fullservice včetně recyklace praním. S praním restauračního textilu ( tedy nejen běhounů, ale i ubrousků ) máme bohaté zkušenosti. Mimo onoho prostírání nabízíme ubrousky v měkčené úpravě lnu, včetně sněhobílého krečového efektu. Kombinace natur provedení běhounu se sněhobílými ubrousky vytváří základ intimní atmosféry stolování.

Pro daný restaurační provoz jsme schopni navrhnout uspořádání na základě zadané restaurační plochy, počtu dveří a oken při vyznačení vchodu pro hosty a do kuchyňského zázemí, eventuelně na toalety tak, aby průchozí provoz personálu při stolování byl optimální při maximální obloženosti daného prostoru. Nejvyšší míra flexibility, která provozní personál nejméně zatěžuje při změně počtu ze dvou na čtyři a šesti sedadlové stoly, je umístění podlouhlé lavice na jedné z obvodových zdí, kdy potom dochází jenom k posunu stolů o minimální vzdálenosti. Barové posezení volíme tam, kde je stísněný prostor a restaurace má částečně chodbový charakter, protože 2 hosté sedící u barového stolu zabírají v půdorysu jako skupina méně prostoru, než když tito hosté sedí u klasického stolu.

Nejnovější nabídkou naší prezentace je stolová deska dub – rustikal, která obsahuje veškerou kresbu suků částečně zatmelených a vytváří mimořádný rustikální dojem.